Ta strona wykorzystuje technologie plików cookies, m.in. w celach statystycznych. Korzystając z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki wyrażasz zgodę na ich umieszczanie w Twoim urządzeniu. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

I understand

O Nas

 POWSTANIE GARMOND PRESS  
Pionierska spółka grupy, jeszcze pod nazwą "Garmond Ltd" rozpoczęła działalność w dniu 9 listopada 1989 roku, jako pierwsza prywatna firma kolporterska w kraju. Należy jednak podkreślić, że "Garmond Ltd" powstał na kanwie nieformalnej struktury organizacyjnej pod nazwą "Gazeciarz Małopolski", która począwszy od lipca 1989 roku rozpowszechniała w Krakowie "Gazetę Wyborczą" i "Tygodnik Powszechny", a później także "Tygodnik Solidarność". Kapitał zakładowy spółki wynosił wówczas 250 zł (obecnie 14 mln zł). Firma kontynuowała detaliczną sprzedaż prasy. Utworzono także pierwsze w Polsce prywatne biuro ogłoszeń prasowych. "Garmond Ltd" w tym okresie zaangażował się głównie w hurtową i detaliczną sprzedaż książek. Kolportaż prasy w obecnym kształcie rozpoczęto w lipcu 1992 roku od kilkunastu tytułów prasy kolorowej (były to najbardziej popularne wówczas tytuły, takie jak: "Dziewczyna", "Popcorn", "Twój Styl", "Bravo" i "Poradnik Domowy"). Po roku punktów sprzedaży było już 300, a ich liczba zaczęła systematycznie rosnąć. Firma zaczynała sprzedaż od profesjonalnych punktów sprzedaży prasy i tak jest do dziś, gdyż ponad 60% sieci sprzedaży stanowią salony prasowe i kioski, gdzie głównym towarem jest prasa. Sposób działania nie ograniczał się wyłącznie do pozyskiwania punktów sprzedaży, Garmond Press przejmował regionalnych dystrybutorów, zwiększając tym sposobem swój zasięg działania. W roku 1996 rozpoczęto dostawę prasy do firm i instytucji.


  GARMOND PRESS OBECNIE
Począwszy od roku 2010 Garmond Press działa na terenie całego kraju. Z 16 centrów regionalnych Garmond Press codziennie obsługuje 20 000 Odbiorców, dostarczając do Nich gamę ponad 5 000 tytułów prasowych polskich i zagranicznych. Są to dzienniki, czasopisma oraz pozycje branżowe i specjalistyczne. Prasa dystrybuowana przez Garmond Press dociera niemal do każdej miejscowości w Polsce.
Najważniejsza dla nas jest jakość świadczonych usług, dlatego też nasza oferta cieszy się zainteresowaniem prestiżowych Klientów, co potwierdzają otrzymywane przez nas referencje.

Zaufali nam: